O NAS

Żłobek i Przedszkole Tropiciele Zagadek to nowoczesne miejsce stworzone dla świadomych i troskliwych rodziców, a przede wszystkim bezpieczna i kreatywna przestrzeń rozwoju dla  dzieci.

Chcemy pokazywać dzieciom świat jako wielkie i niezwykłe pole możliwości. Z jednej strony jako całość, za którą każdy jest odpowiedzialny, z drugiej strony jako mozaiki puzzli, z których każdy jest piękny, bo różni się od innych. Wielkość i zróżnicowanie świata ma być dla dzieci zachętą do przygód i radosnego odkrywania jego tajemnic, bez uprzedzeń, lęku, bez barier i obciążeń, za to z wrażliwością i szacunkiem dla innych.

Mieścimy  się w zacisznym miejscu Legionowa przy ul Hetmańskiej 52. Budynek został od podstaw zaprojektowany  z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie naszych podopiecznych. Żłobek i Przedszkole Tropiciele Zagadek to przyjazne miejsce dla wszystkich dzieci, w którym przemyślane wnętrze, uspokaja, buduje wyobraźnię i pobudza do kreatywnego myślenia. Stworzyliśmy polisensoryczną przestrzeń poznawczą, w której znajdują się przestronne sale edukacyjne, posiadamy własny ekologiczny plac zabaw oraz boisko sportowe. W taki sposób pozwalamy skupić się Twojemu dziecku na wszechstronnym rozwoju.

Oferujemy nie tylko starannie przygotowaną przestrzeń do rozwoju, ale także mądre, nowatorskie spojrzenie na edukację przedszkolną. W pracy z dziećmi wykorzystujemy innowacyjne metody nauczania, dając możliwość doświadczania, eksperymentowania i odkrywania swoich możliwości oraz talentów.  Jako jedyni w Legionowie oferujemy tak bogatą ofertę zajęć edukacyjnych. Dzieciństwo to czas, w którym powinna królować radość i zabawa, dlatego podczas zajęć podążamy za dzieckiem i uczymy poprzez zabawę.

Naszą Kadrę tworzy zespół wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli, dbających o przyjazną atmosferę , troskliwą opiekę oraz wychowanie w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. Pomimo tego, że jesteśmy nową placówką, nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie, wysokie kwalifikacje oraz wielką pasje do pracy z dziećmi. Nasi nauczyciele to bardzo mądrzy i uważni pedagodzy. Potrafią umiejętnie i bez narzucania się, kierować dzieci w stronę zajęć, które uczą i rozwijają, jednocześnie zachęcają je do spontanicznej ekspresji, która zawsze jest źródłem kreatywności.

Co nas wyróżnia?

Innowacyjność
i nowoczesna edukacja

Innowacyjność
i nowoczesna edukacja

Podczas zajęć wykorzystujemy: zabawę, muzykę, nowoczesne materiały dydaktyczne, multimedia oraz podejście coachingowe. Wychodzimy poza podstawę programową. Stawiamy na interakcje, doświadczanie, wyrażanie własnych uczuć i poglądów

Dwa Języki

Dwa Języki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej edukacji oferujemy naukę języka angielski oraz hiszpańskiego. Dzięki temu dzieci będą miały lepszy start w przyszłość

Life Skills

Life Skills

Świat zmienia się bardzo dynamicznie, Twoje dziecko powinno mieć odpowiednie umiejętności, żeby swobodnie poruszać się w tej rzeczywistości. Ważne jest zatem wspierać u dzieci rozwój umiejętności takich jak: komunikacja z innymi i wyrażanie własnych potrzeb, kreatywne rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, współpraca.

Współpraca
z rodzicami

Współpraca z rodzicami

Pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami w życiu Waszych dzieci jesteście Wy, ich rodzice dlatego tak ważne jest, żebyśmy wspólnie, wspierając się nawzajem, towarzyszyli w tym najpiękniejszym etapie rozwoju Waszych dzieci.

Indywidualne Podejście

Indywidualne Podejście

Jesteśmy uważni na potrzeby i predyspozycje Twojego dziecka, dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie. Zajęcia są dostosowane do możliwości i zainteresowań dzieci.

Doświadczona Kadra

Doświadczona Kadra

Uczymy i rozwijamy dzieci , ale także dbamy o rozwój naszych pracowników, którzy regularnie biorą udział w kursach i szkoleniach .